Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dereck Hard: Killing me hardly (suicide still lifes)

28. 12.-8. 1. / U Hrdinů / Fotografie

Pouze do 8.1.2016 bude v podzemní části kavárny a baru Caffeine, Dukelských hrdinů 26, Praha 7 (naproti Veletržnímu paláci), přístupná výstava fotografií a instalace Derecka Harda: Killing me hardly (suicide still lifes).

Smrt? Krev? Sebevražda! Po několika měsících od svého vzniku je poprvé vystavena série minimalistických zátiší SUICIDE STILL LIFES. Vytvořil jí pražský fotograf Dereck Hard. Jedná se o další pop-art photography cyklus z jeho volné tvorby a zároveň to byla svého času pro autora jakási arteterapie. Tato série byla závěrečnou praktickou magisterskou prací na Institutu tvůrčí fotografie, Slezské univerzity v Opavě.
Jedná se o deset snímků o velikosti 50×50 cm, na kterých jsou výtvarným způsobem zobrazeny různé způsoby sebevražd, zejména předměty, které sebevraždu mohou způsobit (kupříkladu: injekční stříkačka – vzduch v žíle, lano – oběšení, žiletka – podřezání atd.). Fotografie, které jsou adjustovány velice nevšední formou pod akrylovým sklem, budou k vidění v suterénním prostoru design baru a lounge Caffeine.

V den vernisáže byla v prostoru výstavy i tematická (velice krvavá) instalace a pohoštění.

MgA. Dereck Hard je mladý umělec (*1985), absolvent posledního ročníku magisterského oboru tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě. Komerčně se věnuje zejména fotografii street (urban) culture. Vloni vydal publikaci STREET KIDS, která představila výběr 20 předních umělců, hudebníků a sportovců z urban kultury. Jejím hlavním poselstvím bylo poutavou formou fotografií a textů motivovat mladé lidi k zajímavým tvůrčím činnostem. Dereck Hard fotografuje a zároveň vydává jediný časopis zaměřený na street kulturu u nás – Excelent Bastards. Ten vychází zcela zdarma a má být přínosem pro mladé lidi ve městech po celé ČR. (www.bstrds.cz)

Ve volné tvorbě pak vytváří ucelené série ve stylu pop-art photography, tedy uměleckou fotografii, která je pochopitelná a zajímavá pro širší spektrum diváků.

2014/2015 Dereck Hard ambassador a tvář firmy Canon (www.canon.cz)

www.facebook.com/DereckHardPhotoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dereck Hard: Killing me hardly (suicide still lifes)