Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž DEMO & VP (design – Šimon Knotek a Peter Demek)

24. 11.-10. 1. / Kvalitář / Design

Do 10. 1. 2016 bude v galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná zajímavá designérská výstava DEMO & VP (design – Šimon Knotek a Peter Demek).

Šimon Knotek se ve své tvorbě zaměřil na vzkříšení prvorepublikové značky Vladimíra Procházky, která od roku 1925 vyráběla vysoce kvalitní a dokonale zpracované kufry. V roce 2014 její jméno obnovil a pod značkou Prochazka | Carbon Luggage se věnuje tvorbě ultralehkých zavazadel z karbonu.

Peter Demek pro Kvalitář připravil limitovanou edici nábytku Steel Pipe Furniture z ocelových trubek, které řadí do podobných struktur jako se chová carbon. Společným jmenovatelem výstavy se tak stává uhlík nebo – li karbon.

Dvojice vystavuje společně vůbec poprvé, stejně tak se v premiéře veřejnosti představí kolekce kufrů i nábytku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž DEMO & VP (design – Šimon Knotek a Peter Demek)