Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž David Těšínský: Jiná krása

Do 15. 7. 2022 je ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Davida Těšínského: Jiná krása.

Výstavou „Jiná krása“ chce její autor David Těšínský poukázat na environmentální události a problémy světa ve kterém žijeme a konfrontovat s nimi společnost. Výstava jde ruku v ruce s cíli OSN. Svými fotografiemi chce cíleně rozbíjet stereotypy a otevírat oči. Tohoto motta se tedy drží i v této výstavě.
 
David Těšínský mapuje subkultury, lidi se speciálním lifestylem nebo osudem po celém světě. Fotografoval ženy ve válce v Donbasu na Ukrajině, sériové vrahy na východě Ukrajiny, Satanistické rituály, revoluční mládež v Íránu, exorcismus v Etiopii, oběti ohňů v Amazonii, žijící legendy reggae na Jamajce, tragikomický život japonských businessmanů, každodenní život raperů v Detroitu a NY, LGBT komunitu v Bělorusku, agorafobického člověka, který 9 let nevyšel z domu. Spal ve slumech, fotil pražské narkomany.
Jeho fotografie můžete znát například z VICE, The Guardian, The Huff Post, Stern, Le Monde, Vanity Fair, nebo magazínu Reportér.
 
 
fb: David Tesinsky


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž David Těšínský: Jiná krása