Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: David Strauzz: SEven Deadly Mediums

Do 21.11.2020 bude ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná rozsáhlá a velmi zajímavá výstava Davida Strauzze: SEven Deadly Mediums.

V době, kdy je společnost a lidské chování ovlivněno všudypřítomným pocitem nejistoty, přichází umělec David Strauzz se svou novou sérii semi-abstraktních portrétů a instalací „Sedmi smrtelných hříchů“.
V dílech, inspirovaných Danteho Božskou komedií, autor zobrazuje momentky lidských osudů těch, kteří se pohybují ve stínu společnosti, za masově vyráběnou a klamně inzerovanou fatamorgánu ráje na sociálních médiích a přes okouzlující „selfie“ s dvojí tváří. Zamýšlí se nad smrtelností, zdravým rozumem a vlastní identitou v rychle se rozvíjejícím světě, který je často neúprosný a krutý. Snaží se vyzvat své diváky, aby reflektovali svůj pohled na vývoj a úpadek měst a naši nadměrnou závislost na moderních technologiích.
 
O autorovi:
David Strauzz je jednou z nejvýraznějších postav české street-artové scény. Narodil se v Kanadě, kam jeho rodiče počátkem 70. let emigrovali. V roce 2012 se přestěhoval do USA, kde se zúčastnil několika výstav v Bostonu a v New Yorku. Jako občan České republiky se chtěl vrátit a poznat své kořeny, proto se v roce 2015 usadil v Praze a stal se rezidentním umělcem Pragovka Art District.
Používá techniky jako koláž, dekoláž a asambláž, kombinuje různé materiály a nalezené předměty, nebo objekty znovu využívá, ale dává jim nové souvislosti. Inspiraci nachází v městské kultuře, v ulicích a mezi lidmi, kteří tato místa užívají.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: David Strauzz: SEven Deadly Mediums