Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž David Shrigley: Fond Memories of Giant Bug

Do 4.7.2020 bude v Jiří Švestka Gallery, Janáčkovo nábřeží 5, Praha 5, přístupná zajímavá výstava Davida Shrigley: Fond Memories of Giant Bug.

Výrazná osobnost současné britské umělecké scény David Shrigley (*1968, žije a pracuje v Brightonu ve Velké Británii) se v Jiri Svestka Gallery představuje svou první samostatnou výstavou v Česku. Shrigley je známý především kresbami, které spojují temný sarkasmus a úzkostné stavy ze současné společnosti se skromnou upřímností i absurdním humorem. Výstava v Jiri Svestka Gallery představí soubor šedesáti kreseb, které dosud nebyly vystaveny a jsou volně inspirovány literárními obrazy Franze Kafky. Shrigley byl v roce 2013 nominován na Turner Prize a mezi jeho nejznámější projekty patří plastika obřího vztyčeného palce, nazvaná „Really Good“, dočasně instalovaná na tzv. Čtvrtém podstavci londýnského Trafalgarského náměstí.

Ve svých kresbách je schopný obsáhnout sžíravé komentáře k současné společnosti a systému i introspektivní a sebereflexivní úvahy. Obraz a text u Shrigleyho vždy fungují dohromady, on sám o sobě ovšem odmítá mluvit jako o ilustrátorovi, označení “cartoonist” (kreslíř) mu však nevadí. Slovní sdělení je s obrazovým v rovnováze a díla by ideálně měla popisovat a vysvětlovat sama sebe. “Protože dělám práci, která spojuje obraz a text dohromady, není potřeba další vysvětlení.” říká Shrigley o své tvorbě.

www.jirisvestkagallery.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž David Shrigley: Fond Memories of Giant Bug