Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž David Minařík, Filip Švehla / Hned i zítra bude líp

15. 9.-20. 10. / Pragovka Art District / Malba

Do 20.10.2020 bude v Pragovka Gallery Entry, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná výstava David Minařík, Filip Švehla / Hned i zítra bude líp.

Výstava Hned i zítra bude líp je založena na dialogu aktuální proměny. Všechno se nám pod rukama mění tak rychle, že nám zbývají už jen představy o tom, co je vlastně “nyní”. Formy, barevné útvary prochází neustálou změnou, stejně jako jejich obdivovatelé, návštěvníci či náhodní kolemjdoucí. Přetváření reálných situací na abstraktní obrazy či objekty rozbíjí zdánlivý obraz světa a umožňuje nám lépe proniknout do současnosti. Tato současnost je však také jen vrtkavá a nestálá. Žádná vlnová délka totiž nelze naráz zachytit v prostoru a čase, a právě proto, nelze jasně ani vyslovit, v čem spočívá ona proměna věcí, které již včera byly měněny a zaměňovány.
Autoři David a Filip vstupují do této proměny a vytvářejí dialog, který bude zachycen jak instalačně, tak i v rámci tří akcí v průběhu výstavního bloku. Ať už se bude jednat o vernisáž s dialogem s návštěvníky, o komentovanou prohlídku ve formátu kulatého stolu či závěrečné hudební bouření na dernisáži. A právě ona proměna celé instalace, stejně jako proměna autorů a návštěvníků bude zachycena. Bude zachycena ovšem jen po tak krátkou chvíli, po kterou se dokáže udržet foton na jediném místě v prostoru a čase.
 
Pragovka Gallery se nachází v přízemí 2. zálivu Pragovky. Objekt je od centra vzdálen 15 min. Metro B – Kolbenova, tram č.16 – Poštovská.
Otevírací doba: út–čt: 14:00–20:00, pá–ne: 14:00–18:00.
Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž David Minařík, Filip Švehla / Hned i zítra bude líp