Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dávid Kurňavka – PunkMaster

30. 10.-13. 11. / Galerie 1 / Malba

Do 13.11.2018 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Dávida Kurňavky: PunkMaster.

Autorův text k výstavě:

Po madonách a prvom lete, sa na seba pozerám do zrkadla. Vidím chlapca, muža, ktorý vytvára a ničí, kazí a opravuje, miluje a predovšetkým hľadá …punkmaster. V rámci možností a zdravého rozumu? Netuším, ale snažím sa. Občas smelo, dalo by sa povedať, že až úmyselne vykračujem do ohňa. Trikrát sa popálim a až potom sa poučím… no a vstanem z popola ako fenix? Veľmi nepravdepodobné, veď vonku je už jeseň. Na druhej strane milujem, keď prší a dobre si pamätám na Vindobonu.

V mojej novej sérií Vám predstavím šesťnásť veľkoformátových plátien, prežijete so mnou spoločne moje nové príbehy. Veľmi sa na Vás teším. -D.K.

Dávid Kurňavka ve svých obrazech nabádá diváka sledovat příběh, který se zdánlivě odehrává na pozadí a je rozmanitě vyprávěn skrze dvojznačné i jasně rozpoznatelné symboly, jako součást dnešní digitální kultury.

Dávid Kurňavka vyštudoval ateliér animovanej tvorby na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Vo svojej tvorbe sa zameriava hlavne na trendy malbu a ilustráciu, ktorá je odrazom jeho vízií, snov a ideí. Kombinuje linky, farby a symboly s prvkami štylizovaného hyperdetailu. Jeho vášeň pre ilustráciu pramení zo zachytenia deja alebo  udalosti, v ktorom zobrazuje celý príbeh. Ako sám hovorí: „Nemám talent na písanie ani spievanie, preto kreslím. Jeden z mojich najobľúbenejších výrokov je: Predstavivosť ako droga – pretože toto je pre mňa skutočné.“

 



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dávid Kurňavka – PunkMaster