Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dávid Kurňavka: První léto

Do 1.10.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Dávida Kurňavky: První léto.

Léto. První dobrodružství. Milostné příběhy. Volnost. Obzory. Konflikty. Vkročení do nových vod. Energie. Jsi v pohybu, na plné obrátky. Pomyslný vrchol přírodního cyklu, kdy vše překypuje životem, kterému se vydáváme vstříc. Kdy se dějí neplánované zážitky… Podobným proudem asociací můžeme nahlížet i na nový cyklus malíře Dávida Kurňavky. Stejně jako na nedávné první autorské výstavě Are You Mine? v The Chemistry Gallery, i zde je ústřední postavou žena – múza, jež v náznacích vypráví konkrétní příběhy či vystihuje určité rozpoložení. Tentokrát však prožívá své První léto. Pro autora typické použití symbolů pak vybízí k pozornosti a stává se klíčem k jejich rozřešení.

Dávid Kurňavka vyštudoval ateliér animovanej tvorby na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Vo svojej tvorbe sa zameriava hlavne na trendy malbu a ilustráciu, ktorá je odrazom jeho vízií, snov a ideí. Kombinuje linky, farby a symboly s prvkami štylizovaného hyperdetailu. Jeho vášeň pre ilustráciu pramení zo zachytenia deja alebo  udalosti, v ktorom zobrazuje celý príbeh. Ako sám hovorí: „Nemám talent na písanie ani spievanie, preto kreslím. Jeden z mojich najobľúbenejších výrokov je: Predstavivosť ako droga – pretože toto je pre mňa skutočné.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dávid Kurňavka: První léto