Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dávid Kurňavka: Get Up..!

Do 7.8.2019 bude v Charakter barber shop & tattoo salon, Štěpánská 59,  Praha 1, v přízemí (hned vedle hlavního vchodu do Lucerny), přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Dávida Kurňavky: Get Up..!

Malíře Dávida Kurňavku možná znáte a ani o tom nevíte. Ještě donedávna totiž patřil k české ilustrátorské špičce a jeho díla jste mohli vidět v reklamě pro Škoda auto, kampaních pro Nike, Budvar, Rajec, Red Bull nebo v dětské knížce pro Ikeu. Jednoho dne ale řekl životu za monitorem dost a rozhodl se, že bude malířem. A nebyl by to Dávid, kdyby z toho nechtěl vymačkat maximum…

Ve svých obrazech Dávid nabádá diváka sledovat příběh, který se zdánlivě odehrává na pozadí a je rozmanitě vyprávěn skrze dvojznačné i jasně rozpoznatelné symboly, které jsou součástí dnešní digitální kultury.

Výstava „Get Up… !“ je o překonávání těžkých období a srovnávání životních priorit. Nová abstraktní figurální plátna jsou oslavou života, barev a maličkostí, které jsou na první pohled banální, ale v rámci oné pestré mozaiky naprosto zásadní… v jednoduchosti je krása a síla. Vrací se láska k malování!

Dávid Kurňavka (*1990)
Svou první autorskou sérii „Are You Mine?“ představil publiku v roce 2017 v The Chemistry Gallery. V obrazech, které vizuálně odkazovaly na jeho ilustrátorské kořeny, byla vždy ústřední postavou žena – múza, jež v náznacích vypráví konkrétní příběhy či vystihuje určité rozpoložení. V průběhu posledních dvou let pak uskutečnil několik dalších výstav, například v Galerii 1, Love Them Space nebo Kavárně co hledá jméno, během kterých můžeme pozorovat určité rozvolnění a oprošťování se od mozaiky konkrétních symbolů. Na nadcházející výstavě pak Dávid představí sérii nových pláten, ve kterých pokračuje v postupném abstrahování své tvorby. Nositelem výjimečných příběhů však zůstává dál.

V rámci výstavy Dávid představuje také limitovanou kolekci autorských džísek Levi’s!

Kurátor: Vojta FialaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dávid Kurňavka: Get Up..!