Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž David Helán: Optimit Author Artis Elan

Nejméně do 31.5.2017 bude v Hidden Gallery – Soukromé bytové galerii Tachovské náměstí, Praha 3,  po předchozí domluvě pro vážné zájemce přístupná výstava Davida Helána: Optimit Author Artis Elan.

Kulturně sponzorovaná výstava, kdy autor poukáže na umělecký proud, jako ideální předlohu povýšení na sportovní roveň.

http://davidhelan.com/

MgA. David Helán (* 20. dubna 1979) je současný český umělec, výtvarník a performer.

V letech 2004 – 2010 studoval na Akademii výtvarných umění, kde působil v Ateliéru konceptuální tvorby, jenž vedl prof. Miloš Šejn. Své vzdělání si v tomto období doplnil různými stážemi v Česku (2008-2009 Stáž v ateliéru Intermédiií u prof. Milana Knížáka) i v zahraničí (2008 Stáž Middlesex University London, 2009 Stáž Cooper Union New York).

David Helán ve své tvorbě navazuje na konceptuální tendence druhé poloviny 20. století. Rozptyl jeho tvorby je velmi široký. Zahrnuje nejrůznější performance, video-performance, akční umění, instalace, práci s fotografií, výtvarným uměním i novými médii a jejich fúzemi. Jméno Davida Helána je také často spojováno s umělcem Davidem Hřivňackým, se kterým pořádají různé performance povětšinou v prostorách galerií. Příznačné pro společnou práci Helána a Hřivňackého je využití dadaistických principů, spontánní bezprostřednosti, experimentu a humoru.

CV: Wikipedia

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž David Helán: Optimit Author Artis Elan