Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž David Černý: Poslední práce

7. 9.-11. 10. / DSC Gallery / Instalace

Do 11.10.2020 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Davida Černého: Poslední práce.

Sochař David Černý si už po čtvrté připravil velkou solo show, která nikoho nenechá chladným. Jestli je to poslední výstava v životě Davida Černého není jisté, ale rozhodně byste si ji neměli nechat ujít. Soubor posledních prací sčítá desítku objektů, na kterém Černý intenzivně pracoval v posledních letech a doposud nebyl k vidění.
 
David Černý (*1967 Praha) je sochař, výtvarník, architekt a recesista. Tvůrce provokativních a kontroverzních plastik vystudoval VŠUP v Praze v letech 1988-1996. Mnohdy jsou jeho díla součástí veřejného prostoru a provokují veřejnost. Je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého, grantu Nadace Pollocka a Krasnerové a ceny na bienále v Kortrijku. V roce 2001 založil MeetFactory jako neziskové mezinárodní centrum současného umění. Také založil architektonické studio BLACK N‘ ARCH, pod kterým vznikl například projekt selfservice vinárny Cyberdog.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž David Černý: Poslední práce