Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž David Černý David – NE – ON

Do 24. 3. 2023 bude v Galerii Kuzebauch, Říčanova 19, Praha 6 (tram Říčanova nebo bus Štefkova pak cca 500 m), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Davida Černého Davida – NE – ON.

Kurátorem výstavy je Milan Hlaveš.
 
V Galerii Kuzebauch vystavuje svá díla výtvarník David Černý David. Ten se ve svojí tvorbě zaměřil na neony. Na výstavě představí čtyři trojrozměrné objekty, kde pracuje s čistými barvami výboje v průhledech a odrazech. Staví do vzájemného kontrastu zdroje světla, ploché sklo, technické textilie a kov.
 
David Černý je absolventem Ateliéru skla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Zahraniční stáže strávil v Nizozemsku a účastnil se několika jak českých, tak zahraničních výstav. Tou poslední byla výstava Transparency of Colours v belgickém Lommelu.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž David Černý David – NE – ON