Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž DARK Matter Does Not MATTER__Black Friday__Worm up #1

19. 6.-19. 7. / White Pearl Gallery / Instalace

Do 19.7.2019 bude ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2, přístupná velmi zajímavá a fakt hustá výstava DARK Matter Does Not MATTER__Black Friday__Worm up #1.

White Pearl Gallery představuje autory:

Josef Bolf
BLACK HOLE GENERATION (David Krnansky__ Štěpán Marko__ Julius Reichel__)
Jakub Hosek
Jakub Janovský
Tomas Jetela
Matyáš Maláč
Petr Pelzmann
STANKO SEQUENS
V. SKREPL
Honza Slanina
Samuel Stano
Sofie Fargo (Sofie Švejdová)
Jan Vytiska
a další

Text kurátorky Alexandry Karpuchiny k výstavě:

Působení temné hmoty bylo detekováno i v cashflow kvadrantu. Systém se zdá být oproštěn od zvyku, plánování, trhu a smíšení. Silná teorie emergence však předpokládá, že alespoň některé její jevy jsou stále entitami samy o sobě. Vzhledem k její více, než 90% fyzické absenci, je její porozumění a původ, běžnou myslí neuchopitelné. Divize 16 autorů, ale nemusí pro získání finanční gramotnosti vystřelit do vesmíru. Aby vnesli světlo do stínů, podstoupí zkoušku černého pátku., tj.: přejdou ze stavu červených čísel do (brutto) – (netto) – sebe holdingu.

Celosvětový černý svátek, jehož začátek se datuje od pádu hmotové velmoci, doprovázený celosvětovým tripem, etablovaným za podpory Rockefeller nadace, zpravidla graduje by Cyber Monday. Recese umělců má však za cíl jinou spekulaci. Vše- prostorová instalace #1, přetvoří galerii za implicitní náklady, tj (OPC), na červí díru. Výsledkem transformace může nastat přenesení diváka do dimenze Zlatých Sáčků, Inc., lepšímu sebepoznání v procesu vzniku vytváření hmot a pravdy o prostorové činnosti společnosti v naší realitě.

Temná hmota se zdá totiž nebýt ve vzduchu, ale ze vzduchu a jen jejím aktivním přijetím se společně můžeme podílet na její deformaci.“

Alexandra Karpuchina, kurátorka výstavyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž DARK Matter Does Not MATTER__Black Friday__Worm up #1