Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Darina Alster, PXS / Tension X

Do 19.2.2017 bude v pasážové galerii Ferdinanda Baumanna, Štěpánská 36, Praha 1, přístupná výstava Dariny Alster, PXS: Tension X. Na vernisáži proběhla performance Dariny Alster a přátel.

Qui vicerit, quod proelium

Naše vize je apokalyptická, odhalující, přivádějící na svět, zachraňující.
Naše vize je plná naděje nového života. Feminní síla je ta pravá esenciální síla.

Tension je oltář, který prošel černou dírou. Město X se stává nekonečnou moebiovou smyčkou. Oltář se proměnil ve zmuchlanou mapu katastrof. Tělo těhotné planety. Muslimské ornamenty splývají s křesťanskými rosetami. Fundamentalismus je výplod strachu a plodí zánik všeho co má smysl. At už se jedná o muslimské teroristy nebo krajní pravici, která slaví úspěch u nás v evropě i americe. Feminismus je přímým protikladem fundamentalismu. Umění je způsob myšlení a může být i formou léčení. Výstava je naší společnou modlitbou za civilizaci. Základem je obrazec opakovaně procházený jako pomalá modlitba za zachování živého jádra, které má schopnost sebeobnovy i po jakékoliv krizi či katastrofě. Když se my lidé navzájem vyvraždíme, planeta Země se možná jen oklepe a vytvoří nové organismy.Těžko říci zda budou moudřejší než byla naše civilizace. Proti rozpadu světa stavíme Magii. Magie je věda obyčejných lidí.Magie je každodennost. Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem. Obrazec je nutno opakovat tiše jako modlitbu, mantru i sygil. Je třeba nedat šanci strachu. Važme si života a prožívejme lásku. Strach plodí nenávist láska propojuje.

Darina Alster společně s PXS k novému roku 2017.

autoři: Darina Alster, PXS
kurátoři: Matouš Mědílek, Christina Gigliotti
sound: Ida Elastic
kostýmy: Renee Vidourková
spolupráce na performanci:
Markéta Ježová, Jakub Ra, Monina, Jan Miko, Aneta Jaurisová, Katarina Kadijevic,Daniel Pešl, Jan PuloFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Darina Alster, PXS / Tension X