Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dante Daniel Hartl – Denní snění/Noční bdění

30. 1.-31. 3. / Polagraph / Fotografie

Do 31.3.2018 bude ve fotografickém obchodu a galerii Polagraph, Husinecká 14, Praha 3, zdarma přístupná výstava Dante Daniela Hartla – Denní snění/Noční bdění.

Student pražské UMPRUM, Dante Daniel Hartl (*1994), je vizuální umělec, který rád pracuje s polaroidovým materiálem.

Hlavním objektem jeho zájmu je nespoutaný život, jehož atmosféru Polaroidem zachycuje na temných až dekadentních večírcích. Přestože některé snímky mohou působit až naturalistickým dojmem, nechybí jim určitá subtilnost a poetičnost, která Danteho tvorbu prostupuje.

Na výstavě s názvem Denní snění/Noční bdění je k vidění výběr toho nejlepšího z autorovy polaroidové tvorby. Najdeme v ní všechna autorova oblíbená témata – nahé lidi, špinavé záchody, močení na veřejnosti nebo polaroidové selfie pod vlivem různých drog. To vše v romantickém světle brzkého ranního slunce či nočních lamp Prahy. Na rozdíl od skenů na internetu nebudou však v Polagraphu polaroidy nijak cenzurované a budete si je tak moct prohlédnout v jejich opravdové fyzické formě, tak, jak byl prožitek z polaroidů od prvopočátku plánován.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dante Daniel Hartl – Denní snění/Noční bdění