Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Danilo de Rossi / Cityscapes – The Dream of Modernity

Do 9.9.2017 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá výstava fotografií Danilo de Rossi / Cityscapes – The Dream of Modernity.

Moderní města kvapně rostou. Neustále přibývají obrovské budovy, které vypadají téměř stejně, a města tak mají tendenci se slévat v homogenní hmotu anonymních budov bez jakékoli diverzity.
V globalizovaných metropolích dnes dominuje ocel, beton, nerez a skleněné tabule. Tyto povrchy neproniknutelné našim pohledem a představují věčnou a nehumánní představu o dokonalosti. Jsou lidé šťastní v tomto perfektně aseptickém panoramatu města, nebo jim je okolní prostor vzdálen? A jakou roli hrají v městech zdánlivě nadbytečné plochy, jako jsou úzké uličky mezi budovami, prostory pod přejezdy apod.? Jsou na obtíž? Nebo jsou to místa, kde se se může vytvořit skutečná městská diverzita? Tyto „apendixy“, častokrát plné života, mohou sloužit jako připomínka, že pokusy o racionalizaci krásné složitosti života vedou k selhání. Taková místa totiž přinášejí panoramatu potřebnou rozmanitost a jsou častokrát tím, co skutečně definuje individuální charakter moderního města.

Fotograf Danilo de Rossi, původem z Itálie, se během svých životních cest věnuje dokumentaci architektury a naší schopnosti vytvořit emocionální spojení s vybudovaným prostředím. Inspiraci nachází hlavně v italském neorealismu a u poválečných japonských fotografů. Jeho práce byly vystaveny v Hong Kongu, Austrálii, Anglii, Itálii a České republice, kde nyní žije.

V rámci výstavy probíhá i prezentace autorovy fotografické knihy CITYSCAPES – The Dream of Modernity.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Danilo de Rossi / Cityscapes – The Dream of Modernity