Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Daniel Špaček — Představte si něco co neexistuje

16. 2.-28. 2. / Ex Post / Ilustrace

Do 28.2.2017 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná zajímavá výstava ilustrátora a výtvarníka Daniela Špačka: Představte si něco co neexistuje.

Práce Daniela Špačka je živá, velmi plná a bohatá. Jeho tvorba napříč různými disciplínami a tématy, často v sobě nesoucí nádech scifi, zanechává za sebou stopu, která je posléze silným podnětem k pokládání si otázek a hledání odpovědí. Jeho vizuální jazyk nás zaujme nejen promyšleností, ale především také smyslem pro detail, který nás dokáže vtáhnout do příběhu a atmosféry jiných světů.

“ Každý rok v Ex Post představuji alespoň jednoho kolegu, jehož práce si upřímně vážím. Svoji samostatnou výstavu v bývalé poště tak měli Jakub Roztočil a Jakub Hubálek. Tento rok to bude v únoru Daniel Spacek, na podzim pak Vladimir 518.
Daniela Špačka znám hodně let, mohl jsem tak sledovat jeho různé vývojové fáze a obdivovat, jak dobře si vede v mnoha disciplínách – od čisté 3D grafiky 90. let, přes multimediální experimenty a VJ kompozice (aka Embryo), až po precizní ilustrace, kterým se věnuje převážně dnes.
Špaček dělá věci chytré a bohaté, současně však srozumitelné. Výstava by měla ukázat nejen jeho aktuální tvorbu, ale také to, že i když ve své dřívější práci vyzkoušel téměř vše, fungují její výsledky jako silný celek. “
–– Prokop Bartoníček, Ex PostFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Daniel Špaček — Představte si něco co neexistuje