Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Daniel Klose: Quis evadet (Kdo unikne)

13. 2.-10. 3. / Nová síň / Socha

Do 10. 3. 2024 je v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Daniela Klose: Quis evadet (Kdo unikne).

Daniel Klose, původem z Opavy, vystudoval v letech 1988 – 1992 Střední uměleckoprůmyslovou školu
v Uherském Hradišti u prof. ak. soch. Jiřího Habarty.
Následně studoval mezi lety 1992 – 1998 na Fakultě Výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně, kde se věnoval oboru sochařství u prof. ak. soch. Vladimíra Preclíka.
Ten pak také svého žáka vybral jako autora jednoho ze zastavení projektu Křížové cesty 21. století v okolí východočeského Kuksu.

Profesor Preclík charakterizoval svého žáka slovy:

,,…Daniel Klose je vyhraněná osobnost ve smyslu vlastního pohledu na svět. Jeho figurální práce nejsou z rodu věrných popisu přírody, ale jsou schované do mimoslovních úvah a časti i baladických nálad. Nepřitahují ho nové vlny výtvarného vyjadřování, nezajímají ho levná gesta, ani pozlátko módy. Jde po vlastní cestě a věřme, že ke svému cíli dojde. Jeho putování uměním asi nikdy nebude procházkou růžovým sadem. Tím spíš je třeba v jeho hvězdu věřit….,,Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Daniel Klose: Quis evadet (Kdo unikne)