Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Daniel Balabán: Otevřené zdroje

10. 4.-12. 5. / Galerie Via Art / Malba

Do 12.5.2017 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů Daniela Balabána: Otevřené zdroje.

Daniel Balabán /narozen 1957/ v letech 1979-84 vystudoval AVU v Praze u prof. Františka Jiroudka. V roce 2014 byl jmenován Uměleckou radou AVU v Praze profesorem pro obor Výtvarné umění se zaměřením na malířství. Od roku 1993 vede Ateliér Malby I. Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

V roce 2012 se stal laureátem Ceny Michala Ranného. Cena je udělována Společností přátel Moravské galerie a Moravskou galerií v Brně / za vlastní tvorbu i dlouhodobou významnou práci při růstu a výchově mladší umělecké generace/.

Malířskou tvorbu Daniela Balabána již Galerie Via Art prezentovala na výstavách v roce 1998 a 2001.

Daniel Balabán patří ke klíčovým osobnostem české výtvarné scény, na kterou vstoupil v polovině osmdesátých let minulého století.

Výstava obrazů malíře a pedagoga Daniela Balabána v Galerii Via Art představuje pohled do jeho tvorby posledních tří let /2015 – 2017/. Obrazy jsou svými formálními a technickými východisky značně různorodé. Svými narativními důrazy však nezaměnitelně poukazují k osobnosti autora. K jeho zážitkům, intuicím a rozvažování nad nimi. Autor vyjadřuje své hledání smyslu bytí a nebytí. Svými obrazy se dotýká paradoxu lidské situace – konečnosti i otevřenosti, zasazenosti i vykořenění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Daniel Balabán: Otevřené zdroje