Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dana Kyndrová: RUSOVÉ… jejich ikony a touhy

Do 7.8.2015 bude v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a emotivní výstava fotografií Dany Kyndrové: RUSOVÉ… jejich ikony a touhy.

Výstava přední české dokumentární fotografky představuje její dlouholetý projekt, který zahrnuje jak období Sovětského svazu, tak současné putinovské Rusko. Pohled na národ, který má potřebu ikon, svatých či politických. Ruský mesianismus i nacionalismus, patos i velikášství. Renesance pravoslaví a touha po navrácení národního sebevědomí, které bylo sraženo po rozpadu Sovětského svazu. Její snahou je postihnout nejen určité změny v životě Rusů související s odvržením komunistické ideologie, ale zajímají ji, ostatně jako u všech jejích projektů, především obecně lidské hodnoty, které čas či prostředí ovlivňují jen minimálně.

Otevřeno:
po 10.00 – 18.00
út – ne 9.00 – 18.00

http://www.kyndrova.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dana Kyndrová: RUSOVÉ… jejich ikony a touhy