Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dana „Daník“ Morávková: Barvy hvězd

19. 6.-30. 7. / Palác Lucerna / Malba

Do 30.7.2017 bude v kavárně Lucerna v Paláci Lucerna, Vodičkova 36 (vstup též průchodem ze Štěpánské 61), Praha 1, přístupná výstava obrazů Dany „Daník“ Morávkové: Barvy hvězd.

Geniální humor Vlasty Buriana, noblesa Oldřicha Nového, nevinná krása Nataši Golové, dobrosrdečnost Antonie Nedošínské…to a ještě mnoho dalšího jsem se pokusila přenést do své nové kolekce obrazů. Jak napovídá název výstavy, Barvy Hvězd, přidala jsem i něco navíc. Tváře našich oblíbených postav z dob černobílého filmu dostaly barvy, jas a třpyt. U některých obrazů jsem se inspirovala konkrétními filmovými scénami, jiné zachycují náladu či pouhý okamžik. Jindy jsem zavřela oči a probudila svou fantazii. Vše jsem ale malovala s úctou k hercům, kteří (i v dobách těžkých) dokázali svým divákům vykouzlit úsměv na rtu, či slzu dojetí v oku. Přijďte i Vy sdílet můj svět barev, hvězd a okamžiků.

Autorka sama o sobě:

Narodila jsem se 1.8.1985 v Praze. Vystudovala jsem 8 leté gymnázium. Rodiče si představovali mé studijní úspěchy na vysoké škole, ale nic takového se nekonalo. Tehdy a ani dlouho potom jsem neměla nejmenší tušení, jakým směrem se v životě vydat. Mé první umělecké počiny objevila maminka již v dětství, když vylezla ke mně na palandu a zjistila, že jsem celou zeď vyzdobila nejrůznějšími rytinami. Vybavuji si i pár dalších období, kdy se zdálo, že by malování mohlo být mou zálibou. Doopravdy a naplno jsem se mu však začala věnovat až před pár lety. A tehdy mne úplně pohltilo. Navštívila jsem pár výtvarných kurzů, abych se seznámila s různými technikami. Mými nejoblíbenějšími pomocníky se nakonec staly pastelky a akvarel. Nejradši mám kombinaci obou technik. Krásně se navzájem doplňují. V současné době provozuji dva internetové obchody na Fleru, Daníkovoo a Daníkův Bezva Krám. V prvním najdete mé ilustrace, na druhém pak ručně malované šperky a nejrůznější dárkové předměty. Mou práci můžete také najít v knižní upírské trilogii (Temná duše, Stíny Minulosti a Hra o život), jejíž autorkou je Jitka Lamplotová. Inspirace ke mně přichází nejrůznějšími způsoby, nejčastěji těsně před usnutím. To mě pak mrzí, když se nezdrží do rána. Zdrojem bývá vždy něco, co jsem viděla v přírodě, na cestách nebo třeba na fotografii. Může to být cokoliv, co mě nějakým způsobem zaujme a těší.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dana „Daník“ Morávková: Barvy hvězd