Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dagmar Jihlavcová: obrazy + Samir Akoury: mozaiky

Do 29.4.2016 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Dagmar Jihlavcové: „Za obzorem všednosti“ a mozaik Samira Akoury.

Doménou Dagmar Jihlavcové (*1977) jsou abstraktní geometrické obrazy

K malířství se Dagmar dostala velmi kuriózní cestou. Roku 2004 doprovázela svého tehdejšího partnera na služební cestě a chytla malárii. Byla hospitalizována a po propuštění strávila zbytek pobytu v rodinném paláci svého expartnera. Při bloumání po domě narazila na místnost. „Hrozně jsem se nudila a tak jsem požádala komorníka, aby mi dveře odemkl. Uvnitř se nacházelo mnoho štětců, malířských barev, pláten a mě šílené lákalo si to všechno osahat,“ svěřila se Dagmar s okamžikem, kdy u ní propukla malířská vášeň.

http://painter.dagmar-jihlavcova.com/

http://painter.dagmar-jihlavcova.com/

Samir Akoury na výstavě prezentuje mozaiku ručně vyrobenou z kamene, mramoru a skla pro použití v interiéru a exteriéru.

http://www.mozaico.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dagmar Jihlavcová: obrazy + Samir Akoury: mozaiky