Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Crashtest 8 – Umprumem 92/93

13. 6.-4. 7. / Topičův salon /

Do 4.7.2018 bude v Topičově salonu, v klubu, Národní 9, Praha 1, 1.patro, přístupná zajímavá výstava Crashtest 8 – Umprumem 92/93.

Srdečně Vás zveme na již 8. ročník studentského projektu Crashtest, kdy se studenti oboru Dějiny křesťanského umění stávají poprvé kurátory. Letošní ročník naváže na ten loňský, kdy studenti zpracovávali diplomové práce absolventů AVU, kteří školu ukončili v roce, kdy se mladí kurátoři narodili. V letošním roce studenti pokračují na totožném úkolu, nyní se ale jedná o absolventy UMPRUM v akademickém roce 1992/1993.

Zabývat se umělci, kteří tehdy prošli UMPRUMEM, nebylo náhodné rozhodnutí. Kurátorky se v uvedených letech narodily a v této rekonstrukci viděly příležitost, jak proniknout do společensko-kulturních souvislostí této přelomové doby a zároveň se spojit s umělci, kteří byli tehdy stejně staří jako ony teď.

Smyslem expozice není představená umělecká díla nebo jejich autory hodnotit, a proto jsou prezentovány prakticky veškeré dostupné absolventské práce, v některých případech zastoupené související dokumentací. Umělci jsou po letech znovu konfrontováni s těmito specifickými artefakty z konce jejich studia a rozvíjí s nimi nový dialog. Jde často o střet s vnitřně vytěsněným dílem a připomínku kritického období formování jejich tvůrčí osobnosti, která se mohla plně projevit teprve po uvolnění společenských poměrů v roce 1989.

Absolventi UMPRUM 92/93: Martin Balcar, Michal Bauer, Martin Brčák, Veronika Bromová, Tomáš Coufal, Simona Černá, Ivan Dlabač, Milada Fischerová, Markéta Glover roz. Menšová, Alex Guerrero, Evžen Hanzalík, Filip Heyduk, Helena Hlušičková roz. Fingerová, Václav Hofmeister, Klára Horová roz. Kolářová, Roman Hudziec, Ondřej Chorý, Martin Kloda, Jiří Kočí, Oto Macek, Pavla Mejsnarová, Michal Mikula, Martina Mináriková, Václav Novák, Jolana Nováková roz. Krédlová, Petra Nováková Ondreičková, Tomáš Oslizlok, Markéta Othová, Lucie Rýdlová, Dominika Sládková roz. Paštéková, Pavel Šustr, Jana Švédová roz. Sepešiová, Andrea Tomanová roz. Borovská, Yvonne Váchová roz. Maneová, Eva Vlčková roz. Cvrčková, Petr Vogel

Kurátoři: Markéta Hornerová, Lenka Chýlová, Marie Pučerová, Dita Schulmeisterová, Lucie Straková, Tatiana Tiagusheva, Klára Vetterová
pod vedením PhDr. Milana Pecha, Ph.D.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Crashtest 8 – Umprumem 92/93