Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Costanzo Rovati. Výprava za hmotou. Díla z let 1970 – 2015

Do 1.5.2015 bude v kapli a galerii Italského kulutního institutu, Vlašská 34 (někdy vchod Šporkova 14), Praha 1, Malá Strana, přístupná výstava Costanzo Rovati. Výprava za hmotou. Díla z let 1970 – 2015.

Výstava obsahuje ukázky z díla dosud žijícího umělce narozeného v Miláně v roce 1939. Reprezentuje jeho výtvarný názor odrážející se ve způsobu užívání různých typů materiálů vhodných k vytvoření uměleckého díla počínaje klasickými (kámen, mramor, dřevo, keramika, bronz) a konče těmi méně obvyklými spjatými se současností (plast, nylon, průmyslový odpad). Zvláště je přitahován již použitými předměty, které někdo odložil jako již dále nepoužitelné. Expozice, která vznikla z popudu Národního institutu současného umění v Cerrině (AL) a ve spolupráci s Italským kulturním institutem v Praze, zahrnuje celkem 70 děl; italské nakladatelství Verso l´Arte Edizioni k ní vydalo barevný katalog v ital., české a angl. verzi. Kurátorkou výstavy je Giovanna Barbero.

http://www.iicpraga.esteri.it/IIC_PragaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Costanzo Rovati. Výprava za hmotou. Díla z let 1970 – 2015