Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Çiğdem Çevrim, Marie Gourdain – 60% of 18 to 69

14. 10.-22. 11. / Fotografic / Fotografie

Do 22.11.2015 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Çiğdem Çevrim a Marie Gourdain – 60% of 18 to 69.

Výstava fotografií a skulptur o ženské autoerotice. Studie a nahlížení na ženské tělo různými prismaty: prostřednictvím smyslnosti, sebeprovokování a nadhledu v malém a intimním formátu.
Rozplývám se pod svými prsty. „Toto téma už fotografuji delší dobu. Po mnoha snímcích a pokusech v různých směrech jsem skončila u humorného přístupu s použitím přímých a jemných metafor a v dostatečném osobním odstupu.“ Çiğdem
Mysl, tělo, energie – řada skulptur. „Vystavované skulptury prezentují různé aspekty porozumění danému tématu: základní, smyslné a ilustrativní, nejlepší z toho však je vlastní akce. Proto není snadné je popsat, či pojmenovat slovy. Je to setkávání mysli, těla a energie.“ Marie
Çiğdem Çevrim je grafička, výtvarnice a fotografka z Istanbulu. Vystudovala vizuální umění na VŠUP v Praze a urbanismus na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Ve svých fotografiích zobrazuje převážně lidské tělo a hledá spojení mezi pohybem a výrazem.
Marie Gourdain je sochařka a scénografka z Paříže. Vystudovala ENSAD (National Superior School of Applied Arts in Paris) a animaci na VŠUP v Praze. Její dílo je hledáním stop lidského těla mezi přítomností a nepřítomností.
Od roku 2011 obě společně pořádají měsíční setkání OpenStudio7.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Çiğdem Çevrim, Marie Gourdain – 60% of 18 to 69