Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Chloé Milos Azzopardi

1. 3.-30. 4. / Hidden Gallery / Fotografie

Do 30. 4. 2022 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, velmi zajímavou a znepokojující výstavu fotografií Chloé Milos Azzopardi.

Chloé Milos Azzopardi (nar. 1994) je francouzská fotografka a umělkyně. Pochází z malířského prostředí a zaměřuje se na experimentální přístup k fotografii. Získala magisterský titul na Evropské škole výtvarného umění a v současné době pracuje v Paříži na dlouhodobých projektech, v nichž spojuje své znalosti instalace, fotografie a knižní tvorby. Ve své práci zkoumá vztahy mezi lidskými a ne-lidskými bytostmi, snaží se vymanit z prizmatu užitečnosti či úslužnosti, aby mohla zkoumat nové mezidruhové vazby. Jejími předměty zájmu jsou rovněž reprezentace duševního zdraví, etologie a konstrukce imaginárních postkapitalistických výjevů.
 
Tato série čerpá z mé zkušenosti s disociativní poruchou. Lidé žijící s tímto onemocněním nemusí cítit své tělo, zapomínají vlastní jméno nebo to, jak vypadá jejich tvář. Ztráta určitého pocitu individuality – kde začíná a končí mé tělo – vedla ke snaze pochopit hranice mého okolí. S disociativní poruchou jsem se naučila vyrovnávat tak, že jsem se začala promítat do pocitů jiných živých bytostí, ať už to byly rostliny, kameny nebo zvířata. Tato série je vystavěna v ozvěně této poruchy, ale také první věty Ovidiových Metamorfóz, která naznačuje, že těla nejsou konečnými entitami, ale spíše proměnlivými, křížícími se a obývanými celky. Představuji si tyto fotografie jako ekosystém, v němž je metamorfóza možná; prostředí, v němž se snažím poznat, co mohou znamenat pojmy individuality, plurality a jinakosti, když jsou zpochybněny hranice těl.
 
Nová série výstav pod názvem: Poetika, Estetika, Kompozice, oslavuje fotografii v její největší síle, jak vizuální, tak i vypravěčské. Chceme při pohledu na fotografii utéct do představy, jaké by bylo mít její obsah v našem životě, nebo chceme zůstat přítomni a samotnou fotografii vychutnávat?


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Chloé Milos Azzopardi