Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Chinese Impressions II – čínský venkov

28. 6.-2. 7. / Galerie 1 / Fotografie

Jenom do 2.7.2016 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, zdarma přístupná výstava Chinese Impressions II – čínský venkov.

Již druhá výstava čínského současného umění pod hlavičkou „Chinese Impressions“, pořádaná
ICA – Inter Culture Association / Česko-Čínskou kulturní asociací.

Projekt: Čínský venkov – Anhui, Sichuan, Henan
Výstava čínského současného umění v rámci projektu MIN
-fotografie, videa, předměty

MIN (Museum in the Nature)
Čínská nezisková nestátní organizace podporovaná dobrovolníky z různých odvětví vyzývá tímto projektem k průzkumu dědictví, které může čínský venkov nabídnout.Skupiny dobrovolníků navštívily od roku 2014 tři čínské provincie:

1) Yangchan Village, Yellow Mountain, provincie Anhui (září 2014)
2) Mao (Chiang), Aba, provincie Sichuan (říjen 2015)
3) Jia & Baofeng, Pingdingshan, provincie Henan (únor 2016)

Během svého pobytu tu dobrovolníci zažívali na vlastní kůži, jak se na čínském venkově žije a pracuje. Svoje zkušenosti zaznamenávali foto a video dokumentací a shromažďováním předmětů obyčejného denního života na venkově. Každý jednotlivý projekt měl tak tři fáze: práce na poli, plánování komerčních projektů, jejich propagace.
Cílem projektu bylo zejména znovuobjevení zapomenutého přírodního a kulturního dědictví čínského venkova. Projekt propojuje venkov s ostatním světem a tvorbou ziskových projektů se snaží o oživení a zlepšení tamějšího života.

Výstavu pořádá: ICA z.s. – Inter Culture Association / Česko-Čínská kulturní asociace z.s., www.icafest.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Chinese Impressions II – čínský venkov