Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Chemis: Oppressed freedom

Do 1. 1. 2023 bude v Galerii Mega, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná velmi zajímavá a instalačně hodně nezvyklá výstava Chemise: Oppressed freedom.

Výstava s názvem Oppressed Freedom je tématicky spjatá s výročím dne boje za svobodu a demokracii.

Více o umělci:

Bod zlomu u mě nastal v 16 letech, kdy jsem se nachomýtnul ke graffiti časopisům. Moje okolí vyjádřilo nevoli ohledně mého nového koníčku, byl jsem ale natolik fascinovaný tím procesem malování, že jsem v něm nadále pokračoval. Najednou jsem maloval větší a kvalitnější díla, začal jsem experimentovat s 3D technikou a fotorealismem.

Jako plnoletý, už jsem měl větší problémy se zákonem a tak jsem těchto aktivit zanechal a soustředil se na kvalitu mé tvorby. Ulice jsou ale stále moji galerií. Podnikl jsem několik cest na vlastní triko kolem evropy, z níž největší byla 2 měsiční pouť v rámci projektu s Amnesty international, kde jsem maloval ohromné stěny s lidskoprávní tématikou. Stal jsem se známým, nikoliv však spokojeným.

Po dokončení vysoké školy, jsem odjel na rok do Kanady, ale prakticky jsem tam byl krátce, protože jsem měl práci po celém světě. Největší úspěch, o kterém se mi ani nesnilo, bylo pozvání namalovat hlavní stěnu na New York Hall of  fame, byl jsem tedy prvním čechem na zdi síni slávy, na místě, kde graffiti kultura vznikla.

Od těch dob cestuji a živím se tím, co mě baví. Zanechávám své malby jako poselství pro ostatní a i kdyby to znělo naivně, změnit tento svět na lepší místo je mým cílem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Chemis: Oppressed freedom