Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Angelo Purgert: První republika

Do 2.5.2015 bude v galerii Centra FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha 1, zdarma přístupná již 16. charitativní fotografická výstava První republika fotografa Angelo Purgerta.

Výstava je prodejní a koupí fotografie, knihy, pohlednice, záložky do knihy a nebo autorského tisku na japonském ručním papíře, můžete finančně podpořit Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol v Praze. Partnerem tohoto projektu je Fotopatracka.cz.

Angelo Purgert se narodil 24. října 1965 v Praze. Jeho fotografické začátky jsou i díky otci-fotografovi spojeny s legendárním aparátem Flexaret. Absolvoval Pražskou fotografickou školu a polygrafickou školu. Své fotografie publikuje v cizojazyčných knihách, komerčním tisku a reklamě. Koncepčně i fotograficky se podílel na knize“ To nejlepší z Prahy“, která vyšla v osmi jazykových mutacích. V roce 2001 se umístil na prvním místě fotografické soutěže “Praha zamilovaná“. Také získal několik ocenění od mezinárodní fotografické federace FIAP. Na jaře roku 2011 vydalo v nakladatelství Trojzvuk knihu autorských fotografií s názvem “První Republika“. Jeho fotografie s názvem “Dáma s psíkem“ byla zařazena do stálé sbírky Národního muzea fotografie České republiky. Je členem České federace fotografického umění a také členem Mezinárodní federace novinářů. Je autorem charitativních fotografických projektů “První republika“ a “Jiný svět“. Každý rok pořádá výstavy z tohoto projektu v České republice i v zahraničí.  Jeho doménou je portrétní a inscenovaná fotografie.

http://fotoangelo.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Angelo Purgert: První republika