Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Čeští ilustrátoři dětem

4. 12.-31. 12. / Písecká brána / Ilustrace

Do 31.12.2017 bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6, zdarma přístupná krásná výstava Čeští ilustrátoři dětem.

Výstava toho nejlepšího z tvorby členů Klubu ilustrátorů. 26 předních českých výtvarníků na letošní adventní výstavě.
Klub ilustrátorů sdružuje špičkové české ilustrátory. Pečuje o udržení kvality ilustrací a výtvarné podoby knih, především literatury pro děti a mládež

Klub ilustrátorů byl založen roku 1990.

Do roku 2014 pracoval pod názvem Klub ilustrátorů dětské knihy.

Členy Klubu ilustrátorů jsou špičkoví ilustrátoři. Někteří členové působí jako vysokoškolští pedagogové. (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni).

Mnozí jsou držiteli významných zahraničních a domácích ocenění. (Zlatá plaketa BIB, Premio gra co Bologna, Čestné uznání Namibook Festival South Korea, Magischer Stift Muenchen, nominace na cenu Astrid Lindgren Memorial Award, zápis na Čestnou listinu IBBY, Cena bienále Teheran, cena IBA Leipzig, White Raven IJB Muenchen, Velká cena za animovanou tvorbu Varna Bulgaria, Zlatá stuha, Nejkrásnější kniha roku, Ceny filmových festivalů v Třeboni a ve Zlíně, Cena Národní galerie, Cena učitelů SUK, Cena knihovníků SUK, Cena Slovenské národní knihovny)

Klub ilustrátorů stál v roce 1993 u zrodu výročního ocenění Zlatá stuha, které je udíleno nejlepším autorům původních českých knih pro děti a mládež.

Členové Klubu ilustrátorů každoročně aktivně spolupracují na organizaci tohoto ocenění, zajišťují volbu poroty pro výtvarnou část ocenění.

www.zlatastuha.cz
Od roku 2003 pořádá Klub ilustrátorů pravidelnou prezentaci ilustrací, která putuje českými i zahraničními galeriemi a knihovnami.

Od roku 2006 Klub ilustrátorů spolupracuje s Českou sekcí IBBY. (International Board on Books for Young People) www.ibby.cz

Od roku 2015 je Klub ilustrátorů členem European Illustrators Forum. www.european-illustrators-forum.com

Klub ilustrátorů může poskytnout kontaktní adresy svých členů případným zájemcům z řad vystavovatelů, nakladatelů, knihovníků a knihkupců. Klub ilustrátorů pravidelně pořádá výtvarné dílny a setkání s dětmi v knihovnách a školách. Členové Klubu ilustrátorů se zúčastňují porot dětských výtvarných soutěží. Ilustrátor může být přijat do Klubu ilustrátorů, pokud předloží kvalitní knižní publikace se svými ilustracemi nebo pokud získal významné ocenění za svoje dílo, případně na doporučení svého pedagoga. O přijetí nového člena rozhoduje velké setkání Klubu ilustrátorů. Klub ilustrátorů se schází na velkém setkání nejméně dvakrát do roka.

Seznam členů

Jindra Čapek
Lucie Dvořáková
Gabriel Filcík
Olga Franzová
Renáta Fučíková
Vendula Hegerová
Aneta Holasová
Johana Hrabíková Vojnárová
Nanako Ishida
Václav Kabát
Marie Kohoutová
Kristýna Košutová
Jindřich Kovařík
Alena Krchová
Zdeňka Krejčová
Karla Kučerová
Barbora Kyšková
Saki Macumoto
Michaela Málková
Jarmila Marešová
Martina Nožičková
Tomáš Řízek
Milan Starý
Eva Sýkorová Pekárková
Barbara Šalamounová
Eva Šedivá
Olga Tesařová
Marie Tichá
Lenka VybíralováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Čeští ilustrátoři dětem