Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Cesta a spletitost, fotografie Javiera Vallhonrata

Do 16. 5. 2015 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná výstava Cesta a spletitost, fotografie Javiera Vallhonrata.

Arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský byl středoevropský šlechtic a intelektuál, který objevil Baleárské ostrovy jako světové turistické středisko. U příležitosti stého výročí jeho úmrtí uvádíme tuto výstavu 20 fotografií z pohoří Tramontana na Mallorce, vytvořených ex professo fotografem oceněným národní cenou Javierem Vallhonratem, sestavenou ve spolupráci s kurátorem Fernandem Gómezem Cuestou.
Předpokladem setkání Arcivévody s jedním z nejkouzelnějších, nejtajemnějších a nejnedotčenějších pobřeží Středozemního moře, na venkovské Mallorce v zastaveném čase, bylo zřetězení nejrůznějších přitažlivých a odpudivých sil. Bohaté a komplexní zájmy Arcivévody měly zřejmě různý rozměr – uchvácení přírodou, romantická touha po cestách a dobrodružstvích a závazek studia a vědecké popularizace.

http://praga.cervantes.es/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Cesta a spletitost, fotografie Javiera Vallhonrata