Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Carlos Casasola: Extraction

29. 7.-12. 8. / StellArt Gallery / Fotografie

Jenom do 12. 8. 2021 bude ve StellArt Gallery, Sokolovská 180, Praha 8 – Palmovka, přístupná zajímavá výstava fotografií Carlose Casasoly: Extraction. Otevřeno st, čt a pá od 11:00 do 23:00. V tuto dobu jsou pro vás také otevřeny náš obchod a Café Bar.

„Extraction“ je název série fotografií dolu v Jaliscu v Mexiku.
Těžba byla běžným způsobem získávání důležitých zdrojů ze země. Tyto minerály byly nezbytné pro vytváření společnosti. Jak dlouho ještě bude země schopna podporovat všechny nároky lidstva?
 
Eduardo Galeano říkával, že Amerika je chudá, protože je tak bohatá. Mexiko je nejbohatší zemí na kontinentě a velmoci o tom vědí. Severoamerické těžební společnosti podporované slabou zkorumpovanou vládou přicházejí do Mexika vybrat veškeré minerály, které jsou k dispozici. Hory byly navždy vymazány.
Série fotografií ukazuje abstraktní utrpení hory, nebo alespoň to, co z ní zbylo….


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Carlos Casasola: Extraction