Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Candy Shop by Chemistry

Do 31.3.2017 bude v obchodním centru Quadrio, Spálená 22, Praha 1, přístupná v 1.patře skvělá výstava Candy Shop by Chemistry. Otevřeno denně 9 – 21, vstup zdarma.

Výstavní projekt Candy Shop představí umělecká díla z depozitu The Chemistry Gallery stejně jako selekci zcela nových děl vybraných autorů. Formálně se výběr děl soustřeďuje na obrazy, sochy, objekty a světelné instalace. Rozličnost autorů na výstavě je velká, a proto jako vodítko pro pochopení instalace vyniká spojení s monumentalní architekturou pražského Quadria. Fakt, že se vysoké umění dostáva do popkulturního prostředí obchodního domu může někoho zlákat k přemítání nad patřičností takového počínání. Avšak nikoliv – v dobrém duchu přibližování výtvarného umění veřejnosti jde i Candy Shop – nabízí s nadsázkou pohled na lahůdkové kousky naší sbírky a suveréně vstupuje do mělkého světa spotřebních produktů. Činí tak skrze něžné emoce i drastickou estetiku dalece přesahující střední šed‘ každodennosti. Candy Shop tedy můžeme chápat jako příspěvek k bohaté debatě o paradigmatech a účelu umění a designu.

Vystavující autoři:
Aleš Brázdil
GOJO
STANKO SEQUENS
Jakub Roztočil
Jan Zdvořák
Štěpán Čapek
Marek Kolář
Jan Uldrych
Tomas Jetela
Tomáš Vavříček
Zeb One
Jan Vytiska
Michal Rapant
Tomáš Tichý
Martina Walterová

Kurátor: Adam Stanko a Petr HájekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Candy Shop by Chemistry