Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Cabani: 20 let práce pro MFF Karlovy Vary (multimediální výstava)

Do 17.7.2015 bude v českém centru, Rytířská 31, Praha 1, přístupná zajímavá multimediální výstava Cabani: 20 let práce pro MFF Karlovy Vary.

České centrum Praha zve na scénické show a pohled do zákulisí jejich příprav v multimediální expozici dokumentující originální tvorbu Michala a Šimona Cabanových pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Univerzální divadelní, filmoví a televizní tvůrci – Michal Caban (režisér, choreograf, scénárista, ceremoniář) a Šimon Caban (architekt, scénograf, režisér) společně založili v roce 1980 Baletní jednotku Křeč, jeden ze souborů proslulé Pražské pětky. Od té doby pracují s vlastním souborem a s dalšími divadelními, tanečními i hudebními skupinami. Tvorba Cabanů je mnohooborová. Jednotícím prvkem jejich především autorské tvorby je smysl pro atmosféru, rytmus, dynamiku a asociaci. Dnes patří Cabani k renomovaným profesionálům. Od roku 1990 pracují pro divadla (Národní divadlo, Státní opera, Městské divadlo Brno, Karlínské hudební divadlo, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Hradec Králové aj.), muzikálové scény (Divadla Kalich, Broadway, Hybernia, Studio Dva) a televizní a filmové produkce (Pražská pětka, Kouř, Don Gio, Dune, Children of Dune, Mazaný Filip). Spolupráce s rakouským operním projektem ARBOS (1992-1995) ovlivnila vlastní operní realizace, např. Liška Bystrouška v Národním divadle  a Candide ve Státní opeře Praha.

V posledním desetiletí se Cabani stávají vyhledávanými autory pro řešení atypických jednorázových firemních prezentačních a slavnostních akcí a slavnostních ceremonií doma i v zahraničí, které se ve spolupráci s Jednotkou Rychlého Nasazení vyznačují originalitou, živou jevištní akcí a suverénní profesionální realizací. (Módní přehlídka Elle & British Airways Návraty Rudolfa II. v pražském Veletržním paláci, MTF Zlatá Praha, Ceny Akademie populární hudby, Slavnostní zahájení MS v ledním hokeji v Sazka Arena, Ceny za reklamu Louskáček, Ceny ministerstva kultury, Slavnostní zahájení Banja Luka Intl. Film Festival v Bosně a Hercegovině, Slavnostní otevření Českého národního domu v New Yorku, Elle Style Awards, MS v klasickém lyžování v Liberci, MFF Tourfilm – Karlovy Vary, EXPO 2010 v Šanghaji, Olympijský dům ČOV Czech House v Londýně, Český lev, Olympijský park Praha-Soči, Slavnostní zahájení FORUM 2000 aj.). Od roku 1995 pravidelně připravují slavnostní ceremoniály pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

http://www.cabani.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Cabani: 20 let práce pro MFF Karlovy Vary (multimediální výstava)