Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bulharští výtvarníci v Čechách. Po 95 letech

Do 31. 1. 2022 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Bulharští výtvarníci v Čechách. Po 95 letech.

Bulharští výtvarníci žijící a tvořící v Praze představují své práce na společné výstavě. Mezi vystavujícími jsou Bistra Bakalova, Boris Brankov, Todor Jankov, Sofia Kandilarova, Sevdalina Kovářová Kostadinova, Lyuben Petrov, Valentin Popov, Rumen Sazdov, Selina Sazdova, Nikolaj Stanev, Irena Friess Staneva a Luiza Staneva. Výstavou odkazujeme na 95 let od největší výstavy bulharského umění v zahraničí, která byla v roce 1926 instalována v pražském Obecním době.

 

Autoři jsou zástupci různých generací a mají rozdílný světonázorový a estetický projev. Práce každého z nich v sobě nesou osobní symboliku, emocionální a metaforický výraz, specifické výrazové prostředky, představy a narativně-poetické invence. Spojuje je ta dynamika, jež formuje tvůrčí individualitu – neklid neustále hledající duše, proces nalézání smyslu, definování a transformování nápadů do konkrétních obrazů. Setkání tolika rozdílných autorů je výzva pro ně samotné i pro diváka. Propojeni touto expozicí mohou mezi sebou vést vizuální dialog myslí, srdcem i duší.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bulharští výtvarníci v Čechách. Po 95 letech