Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Boris Brankov: Magický svět litografie

Do 28.1.2016 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná výstava ak.mal. Borise Brankova: Magický svět litografie.

Bulharský kulturní institut v Praze představuje jubilejní výstavu grafika Borise Brankova. Umělcovo dílo, které již roky vzniká v Praze, nás přenese do magického světa litografie. V galerii budou vystavena díla zpracovaná klasickou technikou přímo z litografického kamene 70. letého tiskařského lisu Krause.

Známý výtvarník pracuje v oblasti volné grafiky, ilustrace a ex libris. Jeho práce dělají velký dojem svou propracovaností, precizním zpracováním a skvěle zvládnutou technikou. Brankovovy grafiky mají silný expresivní výraz, zatímco ex libris se vyznačuje realistickou kresbou a jemnými barevnými odstíny.

Témata, která výtvarníka zajímají, nejsou spjata s prostorem a časem. Zobrazují svět, který provokuje představivost a vybízí k přemýšlení a rozjímání.

Boris Brankov se narodil v Sofii, kde v roce 1976 dokončil studia na Národní výtvarné akademii obor Grafika. Pracuje v oblasti ilustrace a grafiky. Ilustroval více než čtyřicet knih pro děti i dospělé. Do roku 1997 přednášel na sofijské Akademii. Od stejného roku žije a tvoří v Praze. Jeho obrazy jsou majetkem Národní galerie v Sofii a moha soukromých sbírek.

http://www.brankov-art.eu/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Boris Brankov: Magický svět litografie