Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bohumír Gemrot a Juraj Čutek

5. 4.-30. 4. / Galerie La Femme / Malba

Do 30. 4. 2023 je v Galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Bohumír Gemrot a Juraj Čutek.

Abstraktní obrazy Bohumíra Gemrota (1959, Praha) a skulptury Juraje Čutka (1957, Žilina) můžete právě vidět v Galerii La Femme na jejich společné výstavě. Oba umělci se znají ze svých studentských let na VŠUP v Praze, a proto se nejedná o jejich první umělecké setkání. Nyní Vám představují díla z poslední doby.

Bohumír Gemrot se věnuje především abstraktní malbě a v poslední době také keramice. Od roku 1991 působí jako ředitel „Hollarky“, z níž vycházejí malíři, kteří patří ke špičce moderního výtvarného umění. Základním kamenem jeho tvorby je figura, díky abstrakci ovšem není patrná na první pohled.

Juraj Čutek je jedním z nejosobitějších a nejvýznamnějších současných umělců na Slovensku. V roce 2017 se stal laureátem Křišťálového křídla v kategorii výtvarné umění. Věnuje se převážně komorní a monumentální plastice, ale také malbě a kresbě. Ústředním tématem jeho díla je hudba, pohyb, rychlost a technické vynálezy. Vystavoval po celém světě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bohumír Gemrot a Juraj Čutek