Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Blízká setkání // Ivana Šrámková a Pavel Opočenský

Do 31. 3. 2022  je pro vážné zájemce v budově polikliniky Health Plus v Kartouzské ulici (3274/10,Budova F, Praha 5) a ve Vile Nový Smíchov (Radlická 19/1), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Blízká setkání // Ivana Šrámková a Pavel Opočenský.

Na výstavu je lépe se objednat u kurátorky: magdalena.schnitzerova (zavináč) gmail.com.

Výstava přibližuje nevšední pohled na umělecké vyjádření skrytých krás přírody skrze skleněné plastiky sochařky a malířky Ivany Šrámkové a kresby sochaře a šperkaře Pavla Opočenského.
 
Expozice soch z taveného skla Ivany Šrámkové nabídne divákům seznámení s charakteristickými motivy autorčiny tvorby – zvířetem a figurou. Jejich citlivé zpracování a rozmístění dá vyniknout věhlasnému kánonu autorky, jemuž dominuje úspora výrazové formy, hra s tvaroslovím a specifické pojetí vnitřního prostoru.
 
Pavel Opočenský netradičně představí tři kompletní kresličské soubory s názvy “Nucleus”, “Evoluce” a “Underground”. Ty nám otevřou nový, neohraničený, iluzorní prostor plný strukturálních proměň a nejednoznačné perspektivy. Díky autorovým hlubokým znalostem přírody, biologie, fyziky a optických přístrojů vynikne jasná krása vnitřních prostor běžně skrytá lidským očím.
 
Kurátorkou výstavy je Magdalena Schnitzerová.
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Blízká setkání // Ivana Šrámková a Pavel Opočenský