Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bet Orten & Veronika Ruppert: Slow up

Do 27.9.2016 bude na náplavce pod Palackého mostem, Praha 2, přístupná venkovní výstava Bet Orten & Veroniky Ruppert: Slow up.

Obecně prospěšná společnost Elpida pořádá letos již čtvrtý ročník mezigenerační přehlídky OLD’S COOL, která je opět koncipována jako velkolepá oslava Mezinárodního dne seniorů. Představuje inspirativní osobnosti, vzory i velké životní příběhy a iniciuje neotřelé mezigenerační spolupráce. V termínu od 15.9. do 6.10. se v Praze, Brně a Olomouci můžete těšit na atraktivní program, který vzešel z neobvyklého propojení generací a prezentace stáří v nečekaných souvislostech.
První předfestivalovou akcí je prázdninová výstava fotografií Bet Orten SLOW UP, zaměřená na fenomén pomalé módy. Výstava bude probíhat v termínu od 30. 8. do 27. 9. na náplavce na Rašínově nábřeží v Praze.

SLOW UP je výzvou k zamyšlení nad uspěchaností a zbytečnou nadprodukcí dnešní doby. Zkuste tedy zpomalit a setkat se s krásnou módou z jedinečných materiálů, kterým designéři vdechli nový život. Výstava fotografií Bet Orten je ochutnávkou toho, co uvidíte na workshopu a módní přehlídce 24.9. v Praze, ve Veletržním paláci a 1.10. v Brně v prostoru pro architekturu a média Praha. Vedle designérek a jejich múz můžete na jedné z fotografií Bet Orten vidět i hudebnici Sáru Vondráškovou aka Never Sol, která večer SLOW UP v Praze i v Brně doprovodí živým koncertem se sborem Elpida. Múzami jsou na fotografiích členky sboru Elpida i pletařka Ponožek od babičky. Techniky recyklace a upcyklace si zájemci mohou vyzkoušet na workshopech pod vedením předních českých designérů a zpracovávat vlnu naučí pletařky zapojené do projektu Ponožky od babičky. Národní galerie v Praze navíc připravila během dne dvě komentované prohlídky, které se k tématu recyklace přímo vztahují – prohlídku ateliéru Zbyňka Sekala a komentovanou prohlídku na téma recyklace ve výtvarném umění na příkladu děl českých umělců ze sbírek Národní galerie ve Veletržním paláci. Slow Up je součástí mezigenerační přehlídky OLD’S COOL 2016 a vzniká ve spolupráci s novinářkou a kurátorkou Veronikou Ruppert (Radio Wave, Modeschau).
Výstava SLOW UP bude k vidění na pražské náplavce Rašínova nábřeží od 30.8. do 27.9., a také v menších formátech v Brně a Olomouci během festivalu OLD’S COOL. Autorkou fotografií je renomovaná módní fotografka Bet Orten, držitelka ocenění Czech Grand design 2013 v kategorii Fotograf roku. Výstava má, kromě své umělecké hodnoty, velký význam jako upoutávka na festival a svým charakterem – nečekaným propojením modelů mladých tvůrkyň a seniorských modelek – má za cíl přitáhnout pozornost především mladých lidí k tématu stáří.

Harmonogram akce 24. září 2016 (Národní galerie/Veletržní palác, Café Jedna):
11:00 – zahájení, představení jednotlivých designérů, vlastní prezentace designérů face to face
11:30 – 18:00 workshop v Cafe Jedna pod vedením designérů
14:00 – komentovaná prohlídka ateliéru Zbyňka Sekala
16:30 – komentovaná prohlídka na téma recyklace ve výtvarném umění na příkladu děl českých umělců ze sbírek Veletržní palác – Národní galerie
19:30 – módní přehlídka
20:00 – koncert Never Sol & sboru Elpida

Na workshop a komentované prohlídky se, prosím, registrujte na e-mailu info@elpida.cz.
Vstupné na všechny je akce zdarma.

Kompletní program festivalu najdete na http://www.elpida.cz/oldscool/

Pořadatelem festivalu je obecně prospěšná společnost Elpida, jejímž cílem je především aktivovat, vzdělávat a bavit seniory, ale také propojovat generace a pohnout veřejným míněním ve prospěch stáří. Partnerem akce je Národní galerie v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bet Orten & Veronika Ruppert: Slow up