Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž benefiční prodejní výstavy Deafmessanger: Consequences

Do 30.7.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná skvělá benefiční prodejní výstava Deafmessanger: Consequences.

Jeho diáře a zápisníky s vloženými fotkami, známkami a dalšími předměty nalezenými na ulici možná znáte. Umělec, jenž si říká Deafmessanger, tak znovuoživuje zašlé příběhy z minulosti. Do konce července 2017 představuje ve smíchovské Kavárně co hledá jméno autorskou prodejní výstavu obrazů, jejíž výtěžek poputuje na podporu Pražské zvířecí záchranky.

O své tvorbě autor rád říká, že je „made from Prague“, tedy vyrobená z Prahy a starých předmětů nalezených v jejích ulicích či na blešácích. Většinou jsou to staré dopisy, hrací karty či fotografie. V kombinaci s šablonovým street art stylem si jeho produkty získaly popularitu v mnoha zemích světa. Stejně tak zajímavý je i pseudonym Deafmessanger, v němž lze najít řadu významů. Sám autor se však necítí se být umělcem, ale spíše aktivistou, který se snaží doručit (z angl. messanger) myšlenky jemu blízké. Jedná se zejména o kritiku konzumu, zajímavé citáty, respekt vůči minulosti, ideu recyklace a také ochrany zvířat. Ta byla jedním z popudů uspořádat výstavu v Kavárně co hledá jméno.

Na výstavě jsou prezentovány obrazy a umělecké objekty spojující dřevo a zmíněné šablony a spreje. Případný výtěžek z prodeje bude v plné výši věnovaný Pražské zvířecí záchrance – Záchrana zvířat v Praze. Jedná se o službu, díky které mají ohrožená nebo zraněná zvířata šanci na záchranu života a často i návrat do přírody. „Této aktivity si velmi vážíme a služeb Pražské zvířecí záchranky jsme už sami využili, což se snadno může stát i vám – když v zimě narazíte na v ledu uvězněnou labuť nebo když vám třeba do okna narazí zmatený dravec. Skrze výstavu chceme tuto službu podpořit nejen finančně, ale i symbolicky tím, že se o tom, jak skvělou práci odvádí, dozví co nejvíce lidí,“ uvádí Deafmessanger. Výtěžek pomůže záchrance zejména s pokrytím nákladů na palivo do výjezdového auta a s pokrytím veterinárních služeb.

Deafmessanger Notebook – Diary & Kavárna co hledá jménoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž benefiční prodejní výstavy Deafmessanger: Consequences