Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bedřich Kopecný (duo Neprakta) a Phone Art (Kathy Gajewska, Jakub Ludvík a Roman Řehák)

7. 7.-30. 7. / Galerie 1 / Fotografie

Do 30.7.2016 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, zdarma přístupná výstava Bedřich Kopecný (duo Neprakta) a Phone Art (Kathy Gajewska, Jakub Ludvík a Roman Řehák).

Otevírací doba výstavy: út – pá 10 – 12 / 13 – 18 a so 10 – 14.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Bedřich Kopecný byl veřejnosti znám jako polovina humoristické dvojice. Vytvořil náměty téměř deseti tisíc kreslených vtipů, publikovaných spolu s Jiřím Winterem pod pseudonymem Neprakta. Výstava předvádí kromě společné tvorby i jeho samostatné dílo, uveřejňované v 60. letech minulého století především na stránkách Mladého světa a porovnává návrhy vtipů s finálními kresbami, známými z Dikobrazu a jiných československých časopisů.

Ve společné expozici je instalována výstava  PhoneArt velkoplošných obrazů Romana Řeháka a Kathy Gajewské, představující originální Art tvorbu a speciální postprodukce včetně limitované edice, vytvořené ve spolupráci s předním českým fotografem Jakubem Ludvíkem.

Před třemi lety projevil Roman Řehák, milovník aplikací pro chytré telefony a tablety, zájem modifikovat a všemožně upravovat fotografie. Snímky transformoval tak, že na diváka působily jako obrazy. Postupně přešel na vytváření komiksů a legračních příběhů z vtipných fotografií.

Významný zvrat nastal 4. 8. 2015, kdy objevil speciální programy pro SmartPhony a tablety a začal jejich možnosti intenzivně využívat. Potkával se zajímavými lidmi, kteří ho motivovali k originálnímu a smysluplnému dílu.

Přední český fotograf Jakub Ludvík byl na základě iniciativy své vizážistky Kathy Gajewské vyzván ke spolupráci s Romanem Řehákem a díky propojení dvou originálních umělců vznikly interesantní velkoplošné obrazy, představené zde jako limitovaná edice Romana Řeháka, Jakuba Ludvíka a Kathy Gajewské.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bedřich Kopecný (duo Neprakta) a Phone Art (Kathy Gajewska, Jakub Ludvík a Roman Řehák)