Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bedirhan Akcan: Sixteen

29. 7.-28. 8. / Point / Malba

Do 28. 8. 2021 bude v café – baru a galerii Point pod Galerií Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Bedirhan Akcan: Sixteen.

Šestnáct znamená; mrtvý, živý, člověk? Na světě žilo a zemřelo 108 bilionů lidí. Na jednoho žijícího člověka dnes, zemřelo 15 lidí v minulosti.
Naše planeta je 4,5 bilionů let stará. Jsme jako hořící kousky vaty. Od chvíle, co jsi začal číst tento text, jsi v měřítku stáří planety dávno mrtev. Jsi šestnáct.
 
Díla Bedirhana Akcana jsou neoddělitelně spojená s žitím v těchto izolovaných časech ve městech, a všech těch možnostech, která 24/7 tato místa nabízejí. Jeho inspirací je dekáda, která nám dává možnost jednoduše cestovat, mít jakékoliv exotické jídlo kdykoliv se nám zachce, a schopnost zažít jakoukoliv zábavu kdykoliv. Tyto vymoženosti jsou ale zároveň polarizovány pocity osamělosti, neklidu, neporozumění, a vytváří rozmazlenou společnost.
Šestnáctý nám přináší sérii děl, jež nám nastiňují otázky, na které se tážeme buďto vnitřně, anebo přesahují lidstvo jako takové. Otázky, připomínající že smrt je nevyhnutelná.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bedirhan Akcan: Sixteen