Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Beata Kotrášová – Mým rtům chybí něha

11. 3.-7. 4. / Rock Café / Fotografie

Do 7. 4. 2024 je v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava Beaty Kotrášové – Mým rtům chybí něha.

V instalaci Mým rtům chybí něha je primárním médiem fotografie, kterou sama autorka vnímá spíše jako studii, mezistádium textu a videa. V prostoru neomezeném časem zachycuje rozklad osobnosti. Ten nemusí být v zásadě sebedestruktivní, díky rozpadu sebe sama na prvočinitele má možnost nahlédnout do kořenů své vlastní existence. Zobrazuje osamocené tělo na pomezí zvířete a člověka. Je hnána touhou vysvléct se ze svého těla a stát se nehmotou ve vakuu bez času, v němž by nalezla rovnováhu.

Beata Kotrášová je studentkou ateliéru Volného umění IV. pod vedením Aleksandry Vajd a Martins Kohouta na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ve své tvorbě se věnuje filmu, poezii a performance, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy ze snového prostředí. Vytváří hru na hraně smutku a sebeironie.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Beata Kotrášová – Mým rtům chybí něha