Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbory Valáškové: is anybody here?

29. 6.-19. 7. / Prostor 39 / Malba

Do 19.7.2020  bude v galerii a kavárně alternativního Prostoru 39, Řehořova 33/39, Praha 3 (bus U Památníku), zdarma přístupná zajímavá výstava obrazů  Barbory Valáškové: is anybody here?.

Barbora Valášková se ve své tvorbě zabývá významem prostoru, jeho psychologickým vlivem, obav z daného okamžiku. Atmosféra míst, která odráží pocit strachu, nejistoty a napětí, znemožňující vědomý pohyb a mapování jakýchsi únikových cest. Pocit, kdy cítíte narušení vašeho osobního prostoru.
V tvorbě se odráží tvarosloví a prvky industriálního prostředí. Materiály jako železo, sklo, beton představující čistou minimalistickou formu, jež působí harmonicky, ale zároveň tíživě. Což podporuje záměrně omezená barevná škála, která převládá a stala se pro její tvorbu typickou.

Barbora Valášková, (* 1990) absolvovala v roce 2019 pražskou Akademii výtvarných umění ( ateliér Malba I, Škola prof. Roberta Šalandy). 2007-2011 studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti (obor průmyslový design)

….

Všechny fotky z výstavy a vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbory Valáškové: is anybody here?