Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbora Valášková – Blau

Do 15. 9. 2022 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, do dvora dozadu a doleva, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Barbory Valáškové – Blau.

V rámci Prague Art Week pořádá Barbora Valášková výstavu vycházející ze své vášně, kterou nachází v hloubce tóniny pařížské modři. Užívá jednotícího elementu barvy v minimalistických formách abstraktní exprese, za kterými se skrývá emocionální projev vnitřních pocitů, současně však vypráví příběh, kterému je malba nástrojem projevu.

Barbora Valášková (1990) výstavou BLAU vychází ze své vášně, kterou nachází v hloubce tóniny pařížské modři. Cizojazyčná formule Blau je až snivě lahodnou zvukomalbou barvy, jež je obrazem nebes či pokorné modlitby Marie v plášti ze sametu, zároveň však tužbou poznat hranice neznáma ve vysokých mračnech či hloubkách moří. Autorka záměrně užívá tohoto jednotícího elementu barvy v minimalistických formách abstraktní exprese, za kterými se skrývá emocionální projev vnitřních pocitů, současně však vypráví příběh, kterému malba je prostředkem či nástrojem projevu. Díla Valáškové odpovídají v čase pozastaveným momentům a sekvencím zaznamenaných situací. Výsledné „objekty“ poté vystupují z mlhy a v nastavení autorčina archivu paměti jako svědci tiše odpočítávající čas nekonečna. Díla ve své prostotě projevu a řemeslně zvládnuté technice v různých hloubkách palety modré jsou poté meditativními přístavy k rozjímání.

Otevřeno od pondělí do soboty od 10:00 do 18:00Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbora Valášková – Blau