Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbora Sýkorová: Mé cesty za poznáním Brazílie

Do 30.4.2020 bude v Portugalském centru, Oettingenský palác, Josefská 6 (vstup z průchodu), v úředních hodinách přístupná zajímavá výstava fotografií Barbory Sýkorové: Mé cesty za poznáním Brazílie.

Výstava fotografií s názvem Brazílie dokumentuje putování studentky Barbory Sýkorové po největším státu jihoamerického kontinentu. Tři cesty, na které se tato mladá fotografka vypravila v minulých letech, se pro ni staly inspirací jak v profesním, tak v osobním životě.

Po dokončení střední umělecké školy absolvovala Barbora Sýkorová obor Portugalistika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a nyní se věnuje studiu Iberoamerikanistiky. Její snímky zachycují brazilskou metropoli Rio de Janeiro a pobřežní oblast Jericoacoara. Větší část fotografií byla pořízena také ve státě Amazonas, ve městě Manaus a jeho okolí. Barbora ale navštívila i Salvador, proslulé hlavní město Brasília a město na středozápadě země Campo Grande.

Expozice byla realizována ve spolupráci s filmovým festivalem Kino Brasil, který se každoročně koná v pražském kině Bio Oko a přináší českým divákům to nejzajímavější z brazilské kinematografie.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: HonzaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbora Sýkorová: Mé cesty za poznáním Brazílie