Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbora Myslikovjanová: Cesta do hlubin mojí duše

1. 6.-25. 6. / Galerie Art Mozaika / Malba

Do 25. 6. 2021 bude v prostorách výstavní síně na chodbě Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná zajímavá a zneklidňující výstava obrazů a kreseb Barbory Myslikovjanové: Cesta do hlubin mojí duše. Vstupné: volné, otevřeno út – pá: 11 – 18 hod.

Pro někoho je to depka, pro jiné hlína či haluz, ale pro znalce jedna z nejzajímavějších autorek současné české výtvarné scény!

Na výstavě představujeme práce na papíře a drobné obrazy současné výrazné a talentované autorky, která se představila již na několika silných autorských výstavách. Výstava je průřezem posledními 14 lety tvorby Barbory Myslikovjanové v oblasti menších formátů a představuje divákovi řadu i méně známých prací, které reflektují autorčin osobitý pohled především na její osobní život, ale i na současné děti a jejich často nelehké dospívání.

Divák se může jen domýšlet kolik ze zkušeností, zážitků a traumat své generace autorka do obrazů a kreseb vkládá, ale kromě temnějších tónů barev často v jejích obrazech a kresbách nachází i dekadentní humor, nadsázku a bezbřehou imaginaci.

Výstava v galerii na chodbě je vlastně předzvěstí velké výstavy Barbory Myslikovjanové, která se bude v Galerii Art Mozaika konat v říjnu 2021 a bude obsahovat obrazy velkých formátů z několika autorčiných období – nicméně i tuto aktuální výstavu by neměl divák minout, protože mu dovoluje blíže se seznámit s autorčinými technikami a způsobem jejího nazírání na svět.

Barbora Myslikovjanová (nar. 1989) je česká malířka. V letech 2006 – 2010 vystudovala užitou malbu na SUPŠ sklářské ve Valašském Meziříčí (pod vedením L. Wojaczeka). Poté 2010 – 2016 absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění (ateliér grafiky II Vladimíra Kokolii a ateliér malířství III Michaela Rittsteina). Vystavovala na řadě autorských i skupinových výstav.

Organizátor výstavy: Art Mozaika

Kurátor výstavy: Dr. Jiří Jaskmanický

Text: Mgr. Martin FryčFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbora Myslikovjanová: Cesta do hlubin mojí duše