Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbora Křivská: Schody k vesmíru

Do 10.7.2015 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Barbory Křivské: Schody k vesmíru.

Barbora Křivská se po studiu na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, věnovala studiu Vysoké školy umělecko-průmyslové, ateliéru skla. Během studia se účastnila několika zahraničních stáží, především stáží ve francouzské Marseille. Svá díla vystavovala na mnohých společných výstavách i výstavách samostatných. Věnuje se také architektuře.

Studovala na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze (1990-1994) a na VŠUP v Praze ve sklářském ateliéru prof. V. Kopeckého (1994-2000). Byla na stážích na Belle-ille en Mer (1995) a L´Ecole Supérieure des Beaux Arts de Marseille (1998, 1999) ve Francii a v Coburgu (1999) v Německu. Přitahuje ji problematika ateliérové tvorby foukaného, malovaného, broušeného a rytého skla, maluje. Vytvořila vitráže pro dům v Americké ulici na Vinohradech, navrhla skleněné stěny pro kancelářskou budovu The Gate a barevné řešení fasády budovy České pojišťovny v Praze. Samostatně vystavovala v Praze (2000) a Horní Plané (2001). „Její užitkové sklo je nápadité, oduševnělé. Sklenice jsou vyneseny stínem smyslnosti. Míra dekorativnosti je okouzlující. Je výrazný malířský talent. Barevnost je impozantní, zářivá, ale kultivovaná – břit jasu… Matisse – Hölzelové idol – dal-li si téma, sázel obraz za obrazem, jeden pak vybral a ostatní zničil. Bára tolik nehýří, je střídmá. Jen pohled jejích očí prozrazuje smutek, který nechává v sobě, a nám vydá v plen čirou radost.“ (V. Kopecký)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbora Křivská: Schody k vesmíru