Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barbora „Barbar“ Kysilková: Otevřený okna – obrazy

Do 17. 2. 2023 bude v Kavárně a klubu Za školou, Uralská 6, Praha 6, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava obrazů Barbory „Barbar“ Kysilkové: Otevřený okna.

Barbora „Barbar“ Kysilková
*1983 v Praze
-roku 2007 jsem započala cestu, která mě přes Berlín a Oslo dovedla do švédských lesů, kde lišky dávají dobrou noc a odkud se na zimu pravidelně stahuju zpět do Prahy, abych nasbírala novou inspiraci, kterou mi odjakživa byli lidé.
Živí lidé a mrtví ptáci.
Láska, smrt, nenávist, život a vše mezi tím.
 
Norský dokumentarista Benjamin Ree leccos z toho zachytil ve svém snímku
“Malířka a zloděj”.
Aneb co se také může stát, když vám z jedné oslí galerie jeden člověk ukradne dva velkoformátové obrazy a vy toho člověka poté pustíte k sobě do ateliéru.
Film uzavře tuto výstavu 16.2. 2023 a po projekci si budete moci popovídat s onou “okradenou” malířkou, čili se mnou.
 
O výstavě samotné:
OTEVŘENÝ OKNA
„Obraz je okno, který nás může nechat vejít do svý další možný reality. Nebo prostě jen odhalí, co je skryto za zdí. Za zdí našich myšlenek a představ. Tyhle výhledy do krajiny nám můžou připadat povědomý, nebo naopak, objevíme úplně nový světy.
Zvu vás ke každýmu oknu, co se tu na čas otevřelo. Na procházku, jízdu, návštěvu či k přesídlení do krajin a sfér, co mi za několik posledních let vznikly pod rukama za pomoci štětců a olejovejch barev.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barbora „Barbar“ Kysilková: Otevřený okna – obrazy