Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Bára Lockefeer – Švejdová: výstava fotografií z natáčení filmu TOMAN

14. 9.-30. 9. / Písecká brána / Film

Do 30.9.2018 bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6,  přístupná krásná výstava Báry Lockefeer – Švejdové: fotografie z natáčení filmu TOMAN.

Otevřeno Út – Ne: 11:00 – 19:00   Pondělí: Zavřeno

……..

Nový film režiséra Ondřeje Trojana. V kinech od 4. října, v kinách od 18. októbra 2018. Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Zdeňka Tomana, muže mnoha jmen, šéfa československé zahraniční rozvědky. Bezskrupulózního šmelináře a karieristy, který významně ovlivnil poválečné dějiny. Muže s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká.
Film TOMAN přivede na plátno plejádu předních českých a slovenských herců. Hlavní roli ztvárnil Jiří Macháček, jeho ženu hraje Kateřina Winterová, v dalších rolích se představí Kristýna Boková, Roman Luknár, Stanislav Majer, Vladimír Dulava, Václav Neužil, Táňa Pauhofová, Petr Vaněk, Miroslav Táborský, Jaroslav Plesl, Pavel Liška, Marek Taclík, Martin Finger, Lukáš Latinák, Marian Mitaš, Radek Holub a další.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Bára Lockefeer – Švejdová: výstava fotografií z natáčení filmu TOMAN